Bukvi Beli
Text Mobile
Fig

Смоква прелиена со бело чоколадо и јогурт

ЧОКО

Препуштете се на раскошното уживање на нашата Чоко Смоква прекриена со белгиско чоколадо. Ова извонредно задоволство содржи вкусни, полни смокви обвиткани во слој од богата, кадифена белгиска чоколада. Природната сладост на смоквите совршено го надополнува длабокиот, луксузен вкус на чоколадото, создавајќи хармоничен спој што ги мами вкусовите. Идеален за софистицирана ужина или елегантен десерт, нашата Чоко Смоква прекриена со белгиско чоколадо нуди момент на чисто уживање што е и декадентно и незаборавно. Подигнете го вашето непце со ова извонредно гурманско искуство.

Нутритивни вредности

Состав: бело чоколадо 50% (шеќер, какао-путер, полномасно млеко во прав, лактоза, обезмастено млеко во прав, емулгатор: лецитини, арома: ванила), суви смокви 42%, агенс за глазура: шелак, глицерин, глукозен сируп, стабилизатор: гума арабика, шеќер, модификуван пченкарен скроб, кокосово масло, арома: јогурт. Пакувано во заштитна атмосфер а. Можно е производот да содржи траги од јаткасти плодови, кикирики и глутен. Да се чува на ладно и суво место.

Нутритивни вредностиper 100g
Енергетска вредност1732 kJ/414 kcal
Масти42.6g
oд кои заситени масни киселини9g
Јаглехидрати65.2g
од кои шеќери52.1g
Диетални влакна4.2g
Протеини3.8g
Сол0.1g