Bukvi Beli
Text Mobile
Fig

FIKU ME ÇOKOLLATË TË BARDHË DHE JOGURT.

ÇOKO

Kënaquni me shijen e mrekullueshme të fikut tone të mbuluar me çokollatë belge. Ky trajtim i hollë përmban fiq të shijshëm e të trashë të mbështjellë me një shtresë çokollatë të pasur, kadifeje belge. Ëmbëlsia natyrale e fiqve plotëson në mënyrë perfekte aromën e thellë dhe luksoze të çokollatës, duke krijuar një përzierje harmonike që kënaq sythat e shijes. Ideale për një rostiçeri të sofistikuar ose një ëmbëlsirë elegante, Choco Fiku ynë i mbuluar me çokollatë belge ofron një moment kënaqësie të pastër që është dekadent dhe i paharrueshëm. Ngrini qiellin tuaj me këtë përvojë të jashtëzakonshme gustatore.

Vlerat nutritive

Përbërësit: çokollatë e bardhë 50% (sheqer, gjalpë kakaoje, pluhur qumështi i plotë, laktozë, qumësht pluhur i skremuar, emulsifikues: lecitinë, aroma: vanilje), fiq të thatë 42%, agjent lustrimi: shellak, glicerinë, shurup glukoze, stabilizues: gomë acacia, niseshte misri i modifikuar, vaj kokosi, aroma: jogurt. I paketuar në një atmosferë mbrojtëse. Produkti mund të përmbajë gjurmë të arrave, kikirikëve dhe glutenit. Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë.

Vlerat nutritiveper 100g
Vlerë energjetike1732 kJ/414 kcal
Yndyra42.6g
prej të cilave acide yndyrore të ngopura9g
Karbohidrate65.2g
prej tyre sheqerna52.1g
Fije dietetike4.2g
PROTEINË3.8g
Kripë0.1g